Tuvākie pasākumi

Jūlijs 2019
Sv P O T C Pk S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Meklēt lapā

LLPA

Pašvaldību policiju vadītāju tikšanās ar LR iekšlietu ministru R. Kozlovski 1. decembrī, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji lielo pilsētu pašvaldību policiju vadītāji tikās ar LR iekšlietu ministru R. Kozlovski un Valsts policijas priekšnieku I. Ķuzi un citiem Valsts policijas vadības pārstāvjiem. Iekšlietu ministrs pateicās Latvijas Lielo pilsētu asociācijai par aicinājumu klātienē diskutēt par nozīmīgiem jautājumiem, kas skar iekšlietu jomu, īpaši labākas sadarbības veidošanai starp Valsts policiju un pašvaldības policiju kopīgu mērķu sasniegšanai.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Valsts policijas un pašvaldības policijas līdzšinējā sadarbība un problēmjautājumi efektīvākai sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, sadarbojoties abām institūcijām. Lielo pilsētu pārstāvji norādīja, ka sadarbība ir ārkārtīgi svarīga, bet ir jāuzlabo efektivitāte. Tostarp jāveic dažādi precizējumi likumā “Par policiju”, skaidrāk definējot pašvaldības policijas funkciju un kompetences robežas. Pašvaldību policiju vadītāji norāda, ka nepieciešams saprotami definēt, kādi standarti jānosaka pašvaldības policijas darbiniekam, kā arī kādas funkcijas veic pašvaldības policija.

Iekšlietu ministrs, Valsts policijas vadība un pašvaldību policiju vadītāji vienojās veidot kopēju darba grupu, kurā tiks risināti jautājumi sadarbības uzlabošanai un par nepieciešamajiem precizējumiem normatīvajos aktos. Darba grupu veidos Iekšlietu ministrija un tuvākajā laikā informēs visas iesaistītās puses par to.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāts jautājums par izdienas pensijām pašvaldības policijas darbiniekiem, un ministrs norādīja, ka šis jautājums ir sāpīgs un aktuāls un tuvākajā laikā par to varētu būt diskusijas ar Labklājības ministriju.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums par iniciētām izmaiņām civilās aizsardzības jomas normatīvajos aktos un tajā noteikto pašvaldību kompetenci civilās aizsardzības pasākumu īstenošanā.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012