Tuvākie pasākumi

Jūlijs 2019
Sv P O T C Pk S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien, 8. februārī, piedalās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās , vides un reģionālās politikas komisijas sēdē, kurā norādīs uz lielo pilsētu pašvaldību identificētajiem problēmjautājumiem saistībā ar iecerētajām izmaiņām būvniecības procesa regulējumā. Lielās pilsētas jau iepriekš, tiekoties ar ekonomikas ministru A. Ašeradenu, vērsa uzmanību uz to, ka būvniecības procesa regulējuma uzlabojumu valstī jāsāk ar grozījumu izstrādi Būvniecības likumā, nevis atsevišķu Ministru kabineta noteikumu virzīšanu. LLPA izpilddirektors Viktors Valainis atzīmē, ka ačgārna pieeja var radīt vēl lielāku haosu būvniecības nozarē, nekā tas ir līdz šim. 

Tāpat LLPA jau ir norādījusi, ka Ekonomikas ministrijas un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) iecerētie grozījumi būvniecības procesu reglamentējošos normatīvajos aktos nav plašāk diskutēti ar pašvaldībām, kaut gan paredzētie grozījumi var būtiski ietekmēt pašvaldību darbu un pašvaldību budžetus. Tostarp LLPA ir neizpratnē par turpmāk plānotajām izmaiņām un otrās kārtas projektu saistībā ar Būvniecības informācijas sistēmu (BIS), kad esošā BIS funkcionalitāte un lietojamība prasa būtiskus uzlabojumus, lai atvieglotu būvniecības procesā iesaistīto personu darbu un paātrinātu būvniecības procesu kopumā. LLPA uzskata, ka tikai pēc trūkumu un nepilnību novēršanas esošajā BIS modelī, drīkst runāt par sistēmas attīstības otro kārtu. Tāpat bažas rada tas, ka vairākas no iecerētajām izmaiņām saistībā ar tālākām iecerēm darbam ar BIS plānots realizēt uz pašvaldību budžeta rēķina. 

LLPA ir jau lūgusi Ekonomikas ministriju pirms būtisku grozījumu būvniecības normatīvajā regulējumā tālākas virzīšanas iesaistīt lielo pilsētu deleģētos pārstāvjus šai kopīgā darbā.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012