Tuvākie pasākumi

Jūlijs 2019
Sv P O T C Pk S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) 4.oktobrī tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinsku un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un diskutēja vairākus pilsētām būtiskus jautājumus saistībā ar valsts budžetu 2018. gadam, kā arī vienojās par nākamajiem soļiem sadarbības stiprināšanai vairākos būtiskos jautājumos.

Pēc ilgstoša darba kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību šā gada 4. oktobrī tika nostiprināta vienošanās ar Ministru prezidentu attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokli, proti, ka prognozētais nodokļu ieņēmumu kopapjoms pašvaldību budžetā saimnieciskajam gadam nebūs mazāks par 19,6 % no prognozētajiem nodokļu ieņēmumiem valsts konsolidētajā kopbudžetā. Tāpat ir panākta vienošanās, ka pašvaldībām tiek garantēta valsts budžeta likumā noteiktā iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu prognoze 100 % apmērā.

“Pēc ilgstoša darba panākta ļoti nozīmīga vienošanās. Rezultāts liecina par veiksmīgu lielo pilsētu sadarbību ar valdību, un šis gads atzīmējams kā ļoti produktīvs vairāku pašvaldībām nozīmīgu jautājumu risināšanā ar valdības vadītāju,” norāda Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors.

Tāpat tikšanās laikā ar M. Kučinski un Danu Reiznieci-Ozolu tika diskutēti vēl vairāki būtiski jautājumi, tostarp pilsētu vadītāji norādīja uz nepieciešamību stiprināt veselības aprūpes finanšu avotu uzraudzību un pārvaldību.

Ministru prezidents ar sapratni uzklausīja viedokli par to, ka LLPA ieskatā ir nepieciešams iekļaut arī pašvaldību pārstāvi Nacionālā veselības dienesta konsultatīvajā padomē, kuras darbība noteikta jaunajā likumprojektā “Veselības aprūpes finansēšanas likums”.

Papildus LLPA pārrunāja ar Ministru prezidentu dzīvojamā fonda nepietiekamības problēmu ārpus galvaspilsētas, vēršot uzmanību, ka nesenajā vizītē Latvijā OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija, runājot par fiskālo politiku un  strukturālajām reformām, papildus akcentēja arī mājokļu jautājuma problemātiku. Māris Kučinskis ar izpratni uzklausīja pilsētu vadītāju viedokli šai jautājumā un atzina, ka nepieciešams meklēt risinājumus jautājuma sakārtošanai.

Attiecībā uz Eiropas Savienības kohēzijas politiku pēc 2020. gada puses vienojās, ka līdzdarbosies un veidos vēl ciešāku sadarbību starp pilsētām un Finanšu ministriju.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012