Tuvākie pasākumi

Aprīlis 2019
Sv P O T C Pk S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim ar aicinājumu aizstāvēt nacionālās intereses Kohēzijas politikas investīciju turpmākai nepieciešamībai Latvijā un šā gada 23. februāra Eiropas Savienības (ES) valstu un valdības vadītāju neformālajā sanāksmē paust stingru viedokli šai jautājumā.

LLPA, iepazīstoties ar informāciju par plānoto laika grafiku ES dalībvalstu iesaistē diskusijās par ES daudzgadu finanšu ietvaru pēc 2020. gada, aicina M. Kučinski piektdien plānotajā sanāksmē ar citu ES valstu vadītājiem, akcentēt Kohēzijas politikas prioritāro nozīmi nacionālas nozīmes attīstības centru un visas Latvijas attīstības veicināšanā.

Kohēzijas politikas pamatmērķis ir mazināt sociālās un ekonomiskās atšķirības ES reģionu un dalībvalstu starpā, kas LLPA ieskatā ir ļoti būtiski Latvijai. Latvija joprojām nav sasniegusi ES vidējo attīstības līmeni, kas būtu vismaz 75 % iekšzemes kopprodukta (IKP) uz vienu iedzīvotāju no ES valstu vidējā līmeņa. IKP uz vienu iedzīvotāju Latvijā starpība ar citām ES valstīm, kas atrodas virs vidējā līmeņa, joprojām ir liela, un izteikti iezīmējas tieši reģionālā atšķirība.

“Lielās pilsētas uzskata, ka tieši Kohēzijas politikas ieguldījumi ir ļoti būtisks finansiāls papildu instruments Latvijai sociālekonomisko attīstības līmeņa atšķirību mazināšanai un tautsaimniecības attīstībai, tādēļ aicinām Ministru prezidentu aizstāvēt nacionālās intereses šai jautājumā, lai nodrošinātu konverģences mērķu sasniegšanu, veicinātu ekonomikas transformāciju un konkurētspēju, mazinot ienākumu un labklājības plaisu starp dalībvalstīm un reģioniem. Kohēzijas politikas nozīme ES budžeta ietvarā pēc 2020. gada ir būtiski jāpalielina, veicinot līdzsvarotāku un ilgtspējīgāku teritoriālo attīstību, ievērojot dažādu teritoriju īpašās iezīmes,” norāda Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors.

LLPA jau iepriekš ir aktīvi iesaistījusies šī jautājuma virzīšanā un pērnā gada nogalē jau tikās gan ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski, gan Eiropas Komisijas budžeta komisāru Ginteru Etingeru, vēršot uzmanību uz Kohēzijas politikas nozīmi Latvijā arī nākamajā ES fondu plānošanas periodā.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012