Tuvākie pasākumi

Jūnijs 2019
Sv P O T C Pk S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), atgriežoties no vizītes Briselē, informē, ka sarunās ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem ir izdevies panākt izpratni par Kohēzijas politikas nozīmi Latvijā arī turpmāk un nepieciešamību 10 % Kohēzijas politikas līdzekļu novirzīt tieši pilsētu attīstībai. Kohēzijas politikai pēc 2020. gada jākļūst par modernu politiku, un pilsētvides projektus pilsētām jāļauj īstenot atbilstoši savām attīstības stratēģijām.

LLPA šonedēļ atgriezās no divu dienu vizītes Briselē, kuras laikā ar dažādiem EP un EK pārstāvjiem tika diskutēts par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu finanšu ietvaru pēc 2020. gada un Kohēzijas politikas turpmāko nozīmi ES budžetā.

“Pēdējā laikā izskan dažādas baumas un informācija par to, ka ES budžeta apjoms varētu samazināties, tādēļ šobrīd ir īstais brīdis aktīvi skaidrot ES institūciju atbildīgajiem pārstāvjiem līdzšinējo ES fondu pievienoto vērtību, kā arī to nozīmi tautsaimniecības straujākai attīstībai nākotnē, ļaujot Latvijai pietuvināties ES attīstības līmenim,” norāda V. Valainis, LLPA izpilddirektors.

Latvija joprojām nav sasniegusi ES vidējo attīstības līmeni, tādēļ ES fondi ir būtisks atbalsts modernas tautsaimniecības īstenošanai un attīstības veicināšanai Latvijā.

“Kohēzijas politika mums dod iespēju iegūt lielāku attīstības ātrumu. LLPA iestājas par modernu Kohēzijas politiku, kur ieguldījumi teritorijās ir atbilstoši to vajadzībām un saskaņā ar to attīstības stratēģijām. Līdz šim Kohēzijas politikas līdzekļi, īstenojot integrētās teritoriālās investīcijas, Latvijā ir bijis instruments, kā atbalstīt spēcīgus attīstības centrus un reģionus Latvijā. Tikšanās laikā ar EP deputātiem un EK pārstāvjiem norādījām, ka ieguldījumiem pilsētattīstībai pēc 2020. gada būtu jābūt 10 % no Kohēzijas politikas finansējuma,” skaidro V. Valainis.

Eiropas Parlamenta Budžeta komitejas priekšsēdētājs Ž. Artuī tikšanās laikā informēja LLPA par iespējamo ES daudzgadu budžeta ietvaru pēc 2020. gada, kurā būtiska nozīme būs investīciju pievienotajai vērtībai ES līmenī. Latvijai ir skaidri jādefinē, kas ir mūsu galvenie izaicinājumi. EP pārstāvis arī aicināja Latvijas EP deputātus būt aktīviem un iesniegt konstruktīvus priekšlikumus par nākamā plānošanas perioda prioritātēm.

Sarunā LLPA akcentēja, ka Kohēzijas politikā ir jāievēro dažādu teritoriju īpašās iezīmes. Katram attīstības centram ir jāveido savas ekonomiskās specializācijas, kas nozīmē arī fleksiblāku pieeju pilsētvides attīstības projektu ieviešanā. EP deputāts piekrita nepieciešamībai pēc fleksibilitātes ES fondu ieviešanā nākamajā periodā.

EP deputāts, otrais pastāvīgais ziņotājs par ES daudzgadu budžeta finanšu ietvaru, J. Olbrihts skaidroja par iespējamajām finansējuma izmaiņām jaunajā ES budžeta ietvarā, kas saistīts gan ar Brexit jautājumu, gan ar jaunajām iniciatīvām.

Sarunā panācām kopīgu izpratni par mērķētu investīciju apjomu no Kohēzijas politikas ieguldījumiem tieši pilsētās.

J. Olbrihts uzsvēra, ka papildus tam pilsētām jāskatās arī par iespējām piesaistīt finansējumu pilsētattīstībai no dažādām politikām.

Tāpat vizītes laikā notika tikšanās ar EK Reģionālās politikas un pilsētpolitikas ğenerāldirektorāta ğenerāldirektora vietnieku N. Popenu un tika pārrunāts, kāda varētu būt nākotnes Kohēzijas politika. Tika gūta abpusēja izpratne par nepieciešamību Kohēzijas politikā pilsētām īstenot pilsētvides projektus atbilstoši savām attīstības stratēģijām. Šo jautājumu LLPA ir aktualizējusi jau sen, un šobrīd pēc sarunām redzam, ka tas varētu būt iekļauts arī EK jaunajā Kohēzijas politikas piedāvājumā.

N. Popens informēja, ka integrēto teritoriju investīcijas pēc 2020. gada motivēs sasaistīt ar funkcionālo teritoriju aspektu, dodot papildu priekšrocības projektiem, kas paredz vairāku teritoriju, pašvaldību sadarbību. LLPA gan norādīja, ka jau šobrīd veiktie integrēto teritoriālo investīciju (ITI) ieguldījumi pilsētās sniedz pozitīvu devumu arī blakus pašvaldībām.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012