Tuvākie pasākumi

Jūnijs 2019
Sv P O T C Pk S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji, lielo pilsētu domju priekšsēdētāji un speciālisti, šodien, 28. martā, tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru K. Gerhardu, lai pārrunātu divus būtiskus jautājums. Viens no šobrīd aktuāliem jautājumiem ir saistībā ar domju iekšējo darba organizāciju un VARAM kompetenci, iesaistoties tās regulēšanā.

LLPA aicināja ministru uz tikšanos, lai noskaidrotu, kāds ir VARAM viedoklis par domju kompetenci pašvaldības nolikumā noteikt savu domju sēžu kārtību un procedūru, kādā tiek izskatīti jautājumi sēdēs, tostarp noteikt ierobežojumus jautājumu skaitam un laika apjomam deputātu jautājumu uzdošanai domju sēdēs.

“Pašvaldību pamattiesības nosaka iespēju pašiem organizēt savu darbu. Asociācijas biedri aicina ministru izvērtēt problēmu ne tikai no šobrīd aktuālā jautājuma aspekta Rīgas domē, kas ir pacelts diskusiju līmenī ar ministriju un pievērsis lielu sabiedrības uzmanību, bet ņemot vērā, ka tas ir tikpat aktuāli arī citās pašvaldībās. Domju sēdēs tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi, un visām sarunām ir jānotiek konstruktīvi un pēc būtības. LLPA uzskata, ka domju sēdes nekādā gadījumā nevajag pārvērst par platformu dažāda veida izrāžu inscenēšanai. Pašvaldībās, tāpat kā Saeimā, plašākas diskusijas, iedziļināšanās jautājumos un sava viedokļa padziļināta demonstrēšana notiek komitejās, kur arī katrs no domes deputātiem darbojās,” norādīja Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors.

Diskusijas dalībnieki vienojās, ka LLPA sagatavos vienotu pozīciju par nepieciešamajām izmaiņām un precizējumiem likumā “Par pašvaldībām”, lai novērstu likuma nepilnības, kuru dēļ šobrīd var veidoties situācijas, kad nav iespējams nodrošināt normālu domju sēžu darbu.

“Ir nepieciešamas kopējas vadlīnijas, nosakot principus, ko nevar pārkāpt, tādā veidā paralizējot visas domes darbu, bet nodrošinātu iespēju visiem domes deputātiem saprātīgā laikā lemt par domes sēdes jautājumiem un pieņemt lēmumus balsojot,” uzsver V. Valainis.

Tāpat LLPA uzklausīja arī ministra viedokli par VARAM iecerētajiem grozījumiem atkritumu apsaimniekošanas likumā un pudeļu depozīta sistēmas ieviešanu, kā arī prezentēja asociācijas viedokli šai jautājumā. LLPA norādīja, ka pudeles veido mazāk nekā 10 % no kopējā šķirojamā iepakojuma daudzuma.

LLPA speciālisti piedāvā izvērtēt citu valstu pieredzi, piemēram, Vācijas, kas šobrīd pāriet uz sistēmu, kurā iedzīvotājiem piedāvā visu veidu šķirojamos atkritumus (plastmasu, skārdu, papīru un citus) mest vienā šķirošanas konteinerā. Tas ir ērtāk gan iedzīvotājiem, gan arī nodrošina jau esošo atkritumu šķirošanas sistēmu darbību turpmāk, turklāt ar pilnu jaudu. Ieviešot tikai pudeļu depozītu sistēmu, tas neatrisinās atkritumu šķirošanas problēmu, bet var radīt papildu neērtības tirdzniecības vietām, kurām būs jānodrošina lielas platības, kur uzglabāt nodotās pudeles, un diez vai tas būs iespējams attālākos reģionos, kur pārsvarā darbojās tikai maza izmēra veikali. Tāpat jāatgādina, ka iedzīvotājiem pie šādas sistēmas būs jārēķinās ar sākotnēji lielākiem izdevumiem, norēķinoties par iegādāto preci, kas būs atzīmēta kā depozīta prece.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012