Tuvākie pasākumi

Jūnijs 2019
Sv P O T C Pk S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Meklēt lapā

LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvji — pašvaldību speciālisti izglītības jautājumos — tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem un pārrunāja aktuālos jautājumus izglītības jomā. Visplašākās diskusijas bija par jautājumiem saistībā jauno mācību saturu, tostarp kontekstā ar jautājumu par pamatskolas uzsākšanu no sešu gadu vecuma.

IMG 0661

Sapulcē tika pārrunāti jautājumi saistībā ar jauno mācību saturu un to, kāda ir šā brīža virzība un sagatavotība kompetenču pieejas mācību satura īstenošanā izglītības iestādēs, kā arī par jaunajām prasībām pedagogu profesionālajai kvalifikācijai, ieviešot konceptuāli jaunu pedagogu sistēmu Latvijā kompetencē balstītas izglītības nodrošināšanai. Jaunā mācību satura kontekstā tika skatīts arī jautājums par sešgadniekiem un vecumam atbilstoša mācību satura pielāgošanu.

Garākas diskusijas raisīja plašs jautājumu loks par pamatizglītības apguvi no sešu gadu vecuma un pašvaldību gatavību to īstenot, ja tiek pieņemti grozījumi Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā. Abas puses diskutēja par vairākiem būtiskiem un neskaidriem aspektiem šai jautājumā, tostarp par vides pielāgošanu, mācību saturu, regulācijas mehānismu pārejas posmam no pirmskolas un sākumskolu, atstājot daļu skolniekus pimsskolas iestādē apgūt pirmās klases programmu un daļai to darot jau skolā. LLPA norādīja, ka šī iecere radīs situāciju, kurā pašvaldībām ir grūtāk plānot bērnu plūsmu un nepieciešamos ieguldījumus. Visaktuālākais šis jautājums ir Rīgā, kur pārejas posmu arī divu gadu laikā, ņemot vērā vēl tik daudz neskaidro jautājumu, būs ļoti grūti īstenot.

“Lielajām pilsētām joprojām ir daudz jautājumu, uz kuriem nepieciešamas skaidras atbildes, lai reformas attiecībā uz mācību uzsākšanu no sešiem gadiem varētu tikt īstenotas veiksmīgi visās pilsētās. Jautājumi ir svarīgi, jo saistīti ar pašvaldību attīstības un budžeta plānošanu. Pārmaiņu ieviešana var būt liels izaicinājums, īpaši lielākajām pilsētām, un ir nepieciešams jau tagad rast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, kas šobrīd apgrūtina pašvaldību tālāko plānošanas darbu šai jautājumā,” norāda Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors.

LLPA un IZM pārstāvji vienojās, ka asociācija apkopos vēl neskaidros jautājumus un iesniegs tos atbižu sniegšanai ar konkrētiem skaidrojumiem.

Sanāksmē pārrunāja arī jautājumu par valodas reformas izglītības ieviešanu, kas īstenojama saskaņā ar izsludinātajiem grozījumiem Izglītības likumā un grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pakāpenisku pāreju uz vispārējās izglītības ieguvi tikai valsts valodā. Izglītības speciālistu galvenais jautājums bija par skolotāju kvalifikācijas prasībām un to pielāgošanu.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012