Tuvākie pasākumi

Maijs 2019
Sv P O T C Pk S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Meklēt lapā

LLPA

LLPA ar veselības ministri pārrunā reģionālo slimnīcu darbību

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji tikšanās laikāar veselības ministri Ilzi Vinķeli pārrunāja virkni jautājumu, kas ietverti deklarācijāpar Krišjāņa Kariņa vadītāMinistru kabineta iecerēto darbību veselības aprūpes jomā, tostarp reģionālo slimnīcu darbību un pārvaldību. Sarunāpiedalījās pilsētu domju vadītāji, reģionālo slimnīcu pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminiskis.

Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas interesēja lielo pilsētu vadītājus, ir reģionālo slimnīcu finansējuma jautājums. Sarunāveselības ministre uzsvēra valdības neapstrīdama prioritāte ir veselības aprūpes finansējums, galvenais izaicinājums ir saistībāar ātrumu, kādāiedzīvotajam iespējams saņemt pakalpojumu. Un tas savukārt atkarīgs no veselības aprūpei atvēlētāvalsts budžeta līdzekļu apjoma. Ministre uzsvēra, ka nepieciešamie līdzekļi reģionālo slimnīcu darbam šīgada budžetātiks atrasti.

Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors: Kopumātikšanos ar veselības ministri mēs raksturotu ar pluss zīmi. Veselības ministre apliecināja savu ieinteresētību būtisku veselības aprūpes problēmu risināšanā, no kurām lielo pilsētu vadītājus visvairāk satrauc finansējums reģionālo slimnīcu darbībai. Otrs ļoti svarīgs jautājums, kas jārisina nekavējoties, ir veselības speciālistu trūkums reģionos, kas ierobežo slimnīcu attīstību un pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem."

Tikšanās laikātika pārrunāts ministres priekšlikums uzsākt reģionālo slimnīcu ārstniecības tarifu pārskatīšanu, lai tie atspoguļotu pakalpojumu pašizmaksu. Pēc I.Vinķeles teiktā, tas ļautu saprast, cik daudz naudas reāli trūkst slimnīcu pakalpojumu izmaksu segšanai no valsts līdzekļiem, un nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pašizmaksas caurskatāmību ārstniecības iestādēs. Tāpat ministre informēja, ka turpināsies darbs pie konkrētu kvalitātes rādītāju izstrādes slimnīcām. Tika apspriesta arīvaldības deklarācijāiekļautāpakāpeniskāatteikšanās ko kvotu sistēmas veselības aprūpē. Plašas diskusijas arīizraisīja jautājums par speciālistu trūkumu medicīnas aprūpes nozarē, kas īpaši skaudri jūtams reģionos. Lielo pilsētu pārstāvji aicināja nekavējoties ministrei meklēt konkrētus risinājumus šai problēmai.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012