Tuvākie pasākumi

Jūnijs 2019
Sv P O T C Pk S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Meklēt lapā

LLPA

Lielo pilsētu asociācija ar iekšlietu ministru vienojas par turpmāko sadarbību

Lai pārrunātu jautājumus, kas skar drošības un kārtības nodrošināšanu pašvaldībās, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri un pilsētu pašvaldības policiju priekšnieki 4. martātikās ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu. Tikšanās laikāabas puses panāca vienošanos par pašvaldības un Valsts policijas sadarbību, nevis savstarpēju konkurenci.

Sanāksmes laikātika pārrunāta Valsts policijas un pašvaldības policijas līdzšinējāsadarbība un apspriesti problēmjautājumi efektīvākai sabiedriskās kārtības nodrošināšanai. Abas puses vienojās par augsta līmeņa darba grupas izveidošanu, kuras mērķis ir panākt pēc iespējas efektīvāku valsts policijas un pašvaldības policijas sadarbību un rast risinājumu dažādiem problēmjautājumiem.

"Pašvaldības policists jau sen vairs nav amatpersona, kas kontrolēzāliena garumu vai izraksta soda kvītis par auto stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu. Pašvaldībās ir paveikts liels darbs un ieguldīti milzīgi resursi gan pašvaldības policijas darbinieku apmācībā, gan tehniskajāaprīkojumā. Ir pienācis laiks sadarboties Valsts policijai ar pašvaldībām kālīdzvērtīgiem partneriem, lai nodrošinātu valsts iekšējo kārtību. Lai to panāktu, ir jālikvidēvirkne normatīvo un administratīvo šķēršļu un jāsadala atbildības," uzvēra LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Saskaņāar iekšlietu ministra sanāksmēteikto, ministrijas prioritātes ir sabiedriskās kārtības nodrošināšana un likumpārkāpumu prevencija. Ministrs uzvēra, ka atbalsta ikvienu iniciatīvu, kas izskaužneloģiskus procesus valsts pārvaldēun nelietderīgi tērēvalsts resursus. Tāpat svarīgi esot attīstīt drošības tehnoloģiju izmantošanu, lai uzlabotu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas efektivitāti.

Saskaņāar pašvaldību policijas vadītāju teikto, šobrīd ir virkne normatīvo aktu ierobežojumu, kas apgrūtina pašvaldības policistu darbu valsts iekšējās drošības nodrošināšanā. Piemēram, pilsētās ļoti bieži notikuma vietāpašvaldības policija ierodas pirmā, taču obligāti ir jāsauc Valsts policija, lai pārkāpumu fiksētu, lai gan realitātēarīpašvaldības policijas kārtības sargi to visu varētu paveikt pašu spēkiem. Tāpēc svarīga būtu policijas gradācijas maiņa valsts un pašvaldību tiesībsargiem būtu jābūt līdzvērtīgiem partneriem. Tāpat jāveic dažādi precizējumi likumāPar policiju, skaidrāk definējot pašvaldības policijas funkciju un kompetences robežas. Pašvaldību policijas pārstāvji arīnorādīja, ka nepieciešams saprotami definēt, kādi standarti jānosaka pašvaldības policijas darbinieku prasmēm.

free joomla template
© Latvijas Lielo pilsētu asociācija 2012