Uz sākumu Aktualitātes Jau šogad Latvijas lielajās pilsētās uzsākšanai gatavi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā

Jau šogad Latvijas lielajās pilsētās uzsākšanai gatavi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā

Ieguldījumi paredzēti izglītības infrastruktūras pilnveidošanai, ielu uzlabošanai, dzīvojamā fonda atjaunošanai, u.c.

Foto: joffi, Pixabay

Atsaucoties uz valdības lēmumu, kas paredz palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro un noteikt, ka turpmāk uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri varēs pretendēt lielās pilsētas un attīstības centru pašvaldības, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) informē, ka šobrīd lielajās pilsētās uzsākšanai ir gatavi nozīmīgi investīciju projekti 400 miljonu eiro apmērā.

LLPA apkopotā informācija liecina, ka ieguldījumi paredzēti pašvaldību izglītības infrastruktūras pilnveidošanai, ielu un ceļu uzlabošanai, degradētu teritoriju sakārtošanai, dzīvojamā fonda atjaunošanai, uzņēmējdarbības vides attīstīšanai un citām jomām. Tie visi ir augstas gatavības pakāpes projekti, kuriem būvprojekti ir jau gatavi vai to izstrāde tuvojas noslēgumam, vai jau ir izsludināti iepirkumi būvdarbu veikšanai.

Lai cīnītos ar Covid-19 izraisītās krīzes sekām, pašvaldības ir gatavas sniegt būtisku ieguldījumu tautsaimniecībā, pēc ārkārtējās situācijas beigām veicinot ekonomisko aktivitāti reģionos. Līdz ar valdības lēmumu šim mērķim papildus atvēlētie 150 miljoni eiro paātrinās jau plānoto investīciju projektu realizāciju,” uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Jāatgādina, ka vakar, 12. maijā, valdībā tika apstiprināti noteikumi, kas paredz, ka turpmāk uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri varēs pretendēt deviņas lielās pilsētas: Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils, kā arī 27 pašvaldības, kas ir reģionālās nozīmes attīstības centri. Tāpat ir atbalstīts priekšlikums palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro.