Uz sākumu Aktualitātes LLPA rosina vakcinācijas centros ieviest brīvo stundu

LLPA rosina vakcinācijas centros ieviest brīvo stundu

LLPA rosināja ieviest tā dēvēto brīvo stundu, kad vakcinēšanās būtu pieejama ikvienam interesentam

Diskutējot par liela mēroga Covid‑19 vakcinācijas centru veidošanu Latvijas lielajās pilsētās, tikšanās laikā ar Vakcinācijas projekta biroja vadītāju Evu Juhņēviču Latvijas Lielo pilsētu asociācija  (LLPA) rosināja ieviest tā dēvēto brīvo stundu, kad vakcinēšanās būtu pieejama ikvienam interesentam.

“Visticamāk, ka iedzīvotāju vēlme vakcinēties dažādās Latvijas lielajās pilsētās būs atšķirīga. Lai mazinātu risku, ka iedzīvotāju zemās atsaucības dēļ vakcīnas netiek izmantotas maksimāli efektīvi, esam aicinājuši izskatīt iespēju Latvijas lielo pilsētu vakcinācijas centros ieviest brīvo stundu, kad darba dienas beigās vakcīnas būtu pieejamas arī tiem iedzīvotājiem, kuri nepieder pie prioritāri definētājām mērķgrupām. Tādējādi tiktu mazināts risks, ka paliek pāri vakcīnas, kas nākamajā dienā vairs varētu nebūt derīgas,” uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

LLPA arī rosina izskatīt iespēju lielajās pilsētās papildus lielajam vakcinācijas centram pēc vajadzības veidot arī mazākus centrus iedzīvotāju blīvāk apdzīvotajos mikrorajonos. Piemēram, Liepājā būtu lietderīgi veidot pa vienam centram katrā Tirdzniecības kanāla pusē. Tikšanās laikā LLPA vienojās par regulārām pārrunām ar Vakcinācijas projekta biroja speciālistiem aktuālo jautājumu risināšanā.

Jau ziņots, ka vairākas lielās pilsētas ir izrādījušas gatavību nodrošināt telpas masveida vakcinācijai sporta zālēs. Tās ir gatavas sniegt arī visu iespējamo saimniecisko un tehnisko atbalstu. Mērķis ir panākt, lai pēc iespējas īsākā laikā varētu nodrošināt maksimāli daudzu cilvēku vakcinēšanu.