Uz sākumu Aktualitātes LLPA ar jauno VARAM ministri Ingu Bērziņu pārrunā sadarbības virzienus

LLPA ar jauno VARAM ministri Ingu Bērziņu pārrunā sadarbības virzienus

LLPA pārstāvji ir gatavi konstruktīvai sadarbībai un preventīvi iesaistīties nozaru politikas plānošanā

Šodien Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri – lielo valstspilsētu un pašvaldību vadītāji – tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu, lai kopīgi pārrunātu jautājumus par ministres redzējumu un  iecerēm saistībā ar valsts reģionālo un pašvaldību attīstību. Tikšanās laikā LLPA prezentēja arī savu redzējumu par valstspilsētu attīstības stratēģijas virzieniem.

Sarunās ar valstspilsētu un pašvaldību vadītājiem ministre uzsvēra, ka valstspilsētām ir būtiska loma reģionālās attīstības veicināšanā, kas vienlaikus nodrošina arī valsts kopējo izaugsmi. Ministre pauda cerību par konstruktīvu pašvaldību un ministrijas dialogu ar pašvaldībām par aktuālajiem reģiona attīstības un ilgtspējas jautājumiem.

Tāpat ministre norādīja, ka viena no ministrijas prioritātēm ir plānošanas reģionu valsts un pašvaldību koordinētas sadarbības veicināšana, lai pārdomāti un efektīvi varētu plānot gan valsts atbalsta iespējas, gan Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi. Ministre norādīja, ka viens no virzieniem varētu būt starp ministriju un institūciju darba grupas izveide, kas varētu veicināt operatīvu informācijas apmaiņu, lai sekmētu vienotu pašvaldību un reģionu attīstību, kā arī nostiprinātu valstspilsētu lomu valstiskā līmenī.  

Savukārt LLPA izpilddirektors Normunds Audzišs uzsvēra, ka: “Valstpilsētas ir lielākie Latvijas attīstības centri, kuru loma valsts kopējā attīstībā tikai turpina pieaugt. Tas ir  dzinējspēks, kas vienlaicīgi veicina gan pašu pilsētu, gan tai pieguļošo teritoriju un visa reģiona attīstību. Jaunā valstspilsētu attīstības stratēģija paredz stiprināt koordinētu valstspilsētu lomu nacionālā līmenī. Līdz ar to spēcīga sadarbība ar VARAM un mērķtiecīga valstspilsētu attīstība ir būtisks faktors ne tikai reģionu, bet visas valsts ekonomiskās izaugsmes un konkurētspējas veicināšanai. Ņemot vērā VARAM ministres plašo pieredzi pašvaldības vadītājas amatā, esmu pārliecināts, ka konstruktīvas sadarbības ietvaros, mēs varēsim stiprināt valstspilsētu lomu nacionālā līmenī.”

Sarunās valsts pilsētu pārstāvji uzsvēra gatavību konstruktīvai sadarbībai un preventīvi iesaistīties nozaru politikas plānošanā, kas ietver pašvaldības darba plānošanas procesu un finansējuma iespējas, aicinot VARAM un atbildīgo nozaru ministrus vienotam dialogam un diskusijai par  jautājumiem, kas attiecas uz pilsētu un pašvaldību attīstību.