Uz sākumu Aktualitātes LLPA rosina ļaut vakcinēties visiem pedagogiem, kuri to vēlas

LLPA rosina ļaut vakcinēties visiem pedagogiem, kuri to vēlas

LLPA rosinājusi nedalīt pedagogus grupās un vakcinēt visus, kas ir ar mieru vakcinēties

Pārrunājot izglītības iestāžu darbinieku vakcinēšanas uzsākšanu, tikšanās laikā ar Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroja vadītāju Evu Juhņēviču Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) rosinājusi nedalīt pedagogus grupās un vakcinēt visus, kas ir ar mieru vakcinēties.

Vakcinācijai pakāpeniski atvērta vēl viena prioritāro iedzīvotāju grupa – izglītības iestāžu darbinieki. Atsaucoties Vakcinācijas projekta biroja aicinājumam, patlaban pašvaldības veido to pedagogu sarakstus, kuri ir izteikuši vēlmi vakcinēties, tiklīdz tas būs iespējams. Ņemot vērā atšķirīgo vēlmi vakcinēties dažādās Latvijas lielajās pilsētās, aicinām nedalīt pedagogus atsevišķās grupās. Mūsuprāt, tas būtiski paātrinās vakcinācijas procesu un mazinās risku, ka vakcīnas netiek izmantotas maksimāli efektīvi,” uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Jau ziņots, ka valstī uzsākta arī pakāpeniska izglītības iestāžu darbinieku vakcinācija. Vispirms vakcīnu pret Covid-19 saņems pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē. Pārējiem skolotājiem un darbiniekiem, kā arī augstskolu personālam būs iespēja vakcinēties, vēlākais, sākot no 3. maija.