Uz sākumu Aktualitātes Lielās pilsētas atbalsta vienotu risinājumu ceļu satiksmes dalībnieku uzraudzībai un kontrolei valstī

Lielās pilsētas atbalsta vienotu risinājumu ceļu satiksmes dalībnieku uzraudzībai un kontrolei valstī

LLPA atbalsta ierosinājumu valsts institūcijām sadarboties ar pašvaldībām

Lielās pilsētas atbalsta Satiksmes un Iekšlietu ministriju priekšlikumu izmantot pašvaldību rīcībā esošos satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības tehniskos līdzekļus ceļu satiksmes drošības uzlabošanai. Šāda atziņa izskanēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru – lielo pilsētu mēru – tiešsaistes tikšanās laikā ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu un satiksmes ministru Tāli Linkaitu.

Satiksmes ministrija ir izstrādājusi jaunu koncepciju, kas paredz būtiski uzlabot satiksmes dalībnieku kontroli un uzraudzību, izmantojot esošo ceļu infrastruktūru, nosakot, ka satiksmes kontroles un uzraudzībai vajadzīgos tehniskos līdzekļus var uzstādīt ceļa pārvaldītājs. Tādējādi būtu iespējams arī pašvaldību rīcībā esošos tehniskos līdzekļus izmantot satiksmes kontrolei un uzraudzībai. Pārkāpumu protokolu sagatavošanai šie tehniskie līdzekļi tiktu integrēti vienotā valstiskā risinājumā. Valsts autoceļu tīklā esošās ar videokamerām aprīkotās tehniskās ierīces, piemēram, meteostacijas, kā arī stacionārie un pārvietojamie fotoradari apvienojumā ar pašvaldību īpašumā esošajām tehniskajām ierīcēm, nodrošinātu blīvu satiksmes kontroles un uzraudzības tehnisko līdzekļu pārklājumu un tādā veidā uzlabotu satiksmes drošību uz Latvijas ceļiem. Šāda pieeja nodrošinās arī efektīvāku jau esošo resursu izmantošanu, optimizējot to darbību un uzturēšanas izmaksas.

“LLPA biedri kopumā atbalsta ierosinājumu valsts institūcijām sadarboties ar pašvaldībām, lai vienotas sistēmas ietvaros gādātu par satiksmes drošību valstī. Viens no būtiskiem jautājumiem, kas vēl jāatrisina, ir vienotās sistēmas finansējums. Pašvaldībām ir svarīgi, lai valsts piedalītos ceļu satiksmes dalībnieku kontroles un uzraudzības līdzekļu finansēšanā, piemēram, daļu no sodos iekasētās naudas atvēlot pašvaldībām,” uzsvēra LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Tikšanās laikā lielo pilsētu vadītāji atbalstīja priekšlikumu veidot vienotu risinājumu ceļu satiksmes dalībnieku uzraudzībai, ar ministriem vienojoties par turpmāko rīcību. Plānots, ka sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valsts policiju tiks izstrādāts vienotā tīkla tehniskais risinājums. Atbilstoši tam kopā ar Iekšlietu un Satiksmes ministrijām tiks izstrādāts tiesiskais regulējums, veicot attiecīgas izmaiņas Ceļu satiksmes likumā un citos normatīvajos aktos.

Tāpat tikšanās laikā Sandis Ģirģens informēja LLPA par ministrijas plānu Latvijas pašvaldībās izveidot tipveida saliekamos depo, kurus izmantotu ugunsdzēsēji, robežsargi, policisti un neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi. Depo izveidošana notiktu pakāpeniski, ņemot vērā administratīvo teritoriju iedalījumu un pašvaldību administratīvos centrus. Iespējams, tiks izveidoti 42 šādi depo, veidojot pamatu iekšlietu nozares iestāžu izvietošanai.