Uz sākumu Aktualitātes LLPA ar Valsts prezidentu pārrunās likuma grozījumus, kas paredz pašvaldību vadītājiem pielaidi valsts noslēpumam

LLPA ar Valsts prezidentu pārrunās likuma grozījumus, kas paredz pašvaldību vadītājiem pielaidi valsts noslēpumam

Šodien, 7. decembrī, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) dosies vizītē pie Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, tostarp likuma grozījumus, kas paredzētu pieeju valsts noslēpumam arī pašvaldību vadītājiem. Vienlaikus tikšanās laikā plānots pārspriest arī tematus, kas saistīti ar izglītību, veselības aprūpi un Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi.

Tiekoties ar Valsts prezidentu, LLPA pārstāvji plāno pārrunāt grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu” un Pašvaldību likumā, kas paredzētu pielaidi valsts noslēpumam arī pašvaldību vadītājiem. Tikšanās laikā plānots diskutēt par pielaides piešķiršanas nosacījumiem, pieejamās informācijas apjomu un samērīgumu attiecībā pret amatpersonu pienākumiem un pilnvarām.

Vienlaikus tikšanās laikā iecerēts pārrunāt arī citus pašvaldībām aktuālus tematus.

“Viena no būtiskākajām pašvaldību funkcijām ir izglītības nodrošināšana. Lai šo mērķi īstenotu, nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību, valstiskā līmenī jārisina tādi jautājumi kā speciālistu trūkums, pedagogu atalgojums un modernas izglītības vides nodrošināšana. Vienlaikus ne mazāk svarīgs jautājums ir veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība reģionos – kritiski trūkst darba spēka, it sevišķi medicīnas māsas, kā arī pakalpojumu tarifi neatbilst reālajai situācijai un ilgstoši valsts finansējums veselības aprūpei ir nepietiekams,” LLPA priekšsēdētājs Normunds Audzišs iezīmē plānotos sarunas jautājumus.

Tāpat, tiekoties ar Valsts prezidentu, iecerēts akcentēt arī ES struktūrfondu aktualitātes – sadarbību ar atbildīgajām ministrijām, projektu īstenošanas gaitu un jaunas pilsētpolitikas plānošanu.

LLPA tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu notiks plkst. 14.00 Rīgas pilī, Pils laukumā 3, Rīgā.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas valstspilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 10 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, kā arī Valmieras, Jēkabpils un Ogres novada pašvaldības.