Uz sākumu Aktualitātes LLPA diskutēs ar finanšu ministru Jāni Reiru par nodokļiem un citiem būtiskiem jautājumiem

LLPA diskutēs ar finanšu ministru Jāni Reiru par nodokļiem un citiem būtiskiem jautājumiem

Plānoto nodokļu izmaiņu ietekme uz pašvaldību budžetiem un kompensējošie pasākumi

Lai apspriestu plānoto nodokļu izmaiņu ietekmi uz pašvaldību budžetiem un kompensējošiem pasākumiem, uzklausītu Finanšu ministrijas (FM) redzējumu par nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām un nekustamā īpašuma nodokļa politiku, kā arī apspriestu pašvaldību aizņemšanās iespējas 2021.–2023. gadā, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri – lielo pilsētu mēri – tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru. Tikšanās norisināsies Finanšu ministrijā š. g. 19. augustā no 11.00 līdz 12.00.

Tikšanās svarīgākais jautājums ir plānoto nodokļu izmaiņu ietekme uz pašvaldību budžetiem un kompensējošie pasākumi, kas attiecināmi uz publiski izskanējušo informāciju, ka pašvaldību budžetos ieskaitāmā Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļa 2021. gadā samazināsies vismaz par 10% jeb 148 milj. eiro. LLPA biedrus interesē, kādā veidā pašvaldībām tiks kompensēts būtiskais ieņēmumu samazinājums. Tāpat LLPA vēlas saņemt aktuālo informāciju par citām iespējamām izmaiņām minimālās algas apmērā un darbaspēka nodokļu regulējumā.

Otrs būtisks jautājums ir FM redzējums par Tieslietu ministrijas virzītajām nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām un nekustamā īpašuma nodokļa politiku kopumā. Tāpat LLPA biedriem ir aktuālas pašvaldību aizņemšanās iespējas 2021.2023. gadā, kā arī plānotās izmaiņas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas mehānismā no 2021. gada.

Ņemot vērā, ka, sagatavojot darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” grozījumus un pārdalot Eiropas Savienības fondu finansējumu, netika iesaistītas pašvaldības, pašvaldību asociācijas un citi sociālie partneri, LLPA biedrus interesē FM redzējums par valdības sadarbību ar pašvaldībām. Tāpat ir neatbildēta virkne jautājumu, kas skar papildu finansējuma piešķiršanu Rīgas un Liepājas ostu projektiem – Eiropas Komisijai iesniegtajos darbības programmas grozījumos šīs idejas netika ietvertas. LLPA biedriem nav skaidrs, kādam mērķim šis finansējums ir ticis novirzīts.

Tiks apspriesti arī iespējamie grozījumi darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” un jautājumi par finansējuma pārdali, kā arī sagatavošanas un ieviešanas laika grafiks un citi aspekti saistībā ar Ekonomikas atveseļošanās fondu un Eiropas Savienības budžetu 2021.2027. gadam.