Uz sākumu Aktualitātes Latvijas Lielo pilsētu asociācija pievienojas Saeimas paustajam Ukrainas iebrukuma nosodījumam

Latvijas Lielo pilsētu asociācija pievienojas Saeimas paustajam Ukrainas iebrukuma nosodījumam

LLPA stingri nosoda Krievijas militāro agresiju

Šodien, 24. februārī, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) biedru ārkārtas kopsapulcē pauda vienotu atbalstu Saeimas paziņojumam, kurā stingri nosoda Krievijas militāro agresiju un plaša mēroga iebrukumu Ukrainā. Tāpat LLPA sarunā ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru Dimitriju Trofimovu pauda atbalstu asociācijas biedru iesaistei konfliktā skarto bēgļu uzņemšanai.

Ārkārtas kopsapulces sākumā LLPA biedri pauda vienotu atbalstu šodien Saeimā pieņemtajam paziņojumam par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kurā stingri nosodīta Krievijas Federācijas militārā agresija un plaša mēroga iebrukums Ukrainā. Saeimas paziņojumā stingri nosodīta arī Baltkrievijas iesaiste militārajā uzbrukumā Ukrainai.

Kopsapulces turpinājumā sarunā ar Dimitriju Trofimovu LLPA biedri informēja par paveikto, tostarp, apzinot iespējamās konfliktā skarto bēgļu izmitināšanas vietas un iespējas pašvaldībās, kā arī par risinājumiem bēgļiem sniegt nodarbinātības iespējas. “Lielās pilsētas ir gatavas iesaistīties bēgļu uzņemšanas procesā. Katrā pilsētā situācija, protams, ir citādāka, bet skaidrs ir tas, ka šobrīd katrā pilsētā darbs norit un palīdzības iespējas tiek apzinātas. Mēs esam gatavi sadarboties ar Iekšlietu ministriju, lai šos jautājumus risinātu pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk,” uzsvēra LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

LLPA biedri, kam ir sadraudzības pilsētas Ukrainā, arī vēstīja, ka ir saziņā ar šo pilsētu pašvaldībām, lai savstarpēji apmainītos ar informāciju par iespējamu humānās un finansiālās palīdzības sniegšanu. Jāuzsver, ka pašvaldības turpina apzināt savas iespējas, lai sadarbībā ar Iekšlietu ministriju rastu iespējami labākos risinājumus.