Uz sākumu Aktualitātes Latvijas Lielo pilsētu asociācija konferencē iepazīstinās ar jaunizveidoto “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju 2027”

Latvijas Lielo pilsētu asociācija konferencē iepazīstinās ar jaunizveidoto “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju 2027”

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Šā gada 3. aprīlī Latvijas Lielo pilsētu asociācija organizē konferenci “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija 2027”, lai diskutētu par pilsētu lomu un nozīmi valsts attīstības veicināšanā, kā arī prezentētu jaunizveidoto Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju līdz 2027. gadam.

“Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas 2027” mērķis ir veicināt valstspilsētu ilgtspējīgu, integrētu attīstību un stiprināt starptautisko konkurētspēju, kā arī savstarpēju sadarbību jaunu attīstības izaicinājumu risināšanā, pilnvērtīgi izmantojot katras valstspilsētas attīstības potenciālu un ekonomiskās priekšrocības.  

“Valstspilsētām kā vēsturiski lielākajiem Latvijas attīstības centriem ir būtiska loma valsts kopējās attīstības un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā, un tā aizvien turpina pieaugt. Gadu simtiem ilgā vēsture liecina, ka tieši pilsētas ir bijušas dzinējspēks, kas veicinājis gan pašu pilsētu, gan tām pieguļošo teritoriju un visa reģiona ekonomisko izaugsmi un attīstību. Jaunizveidotā valstspilsētu darbības stratēģijas paredz stiprināt un koordinēt vienotu valstspilsētu lomu un sadarbību gan reģionālā, gan nacionālā līmenī. Par to konferences ietvaros plānots diskutēt kopā ar ekspertiem un valstspilsētu mēriem,” norāda Normunds Audzišs, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors.

Konferencē piedalīsies RTU Arhitektūras un dizaina institūta vadošais pētnieks Dr. habil. arch. Jānis Krastiņš, arhitekti Reinis Liepiņš un Artis Zvirgzdiņš, kā arī ekonomists Ģirts Rungainis un antropologs, pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš.  Savukārt “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģiju 2027” prezentēs SIAReģionālie projekti” vadītāja, ekonomiste Līna Dimitrijeva.

 Diskusiju daļā par valstpilsētu darbības stratēģijas izaicinājumiem un mērķiem diskutēs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas valstspilsētu mēri un izpilddirektori, piedaloties Pārresoru koordinācijas centra vadītājam Pēterim Vilkam un Latvijas Pašvaldību savienības vecākajam padomniekam Mārim Pūķim.  

Konference “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija 2027” norisināsies šā gada 3. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 15.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Mūkusalas ielā 3, Rīgā.

Reģistrēties konferencei iespējams šeit, bet konferences programma pieejama šeit.

Konferenci “Latvijas valstspilsētu darbības stratēģija 2027” organizē Latvijas Lielo pilsētu asociācija Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” aktivitāšu ietvaros, īstenojot programmas mērķi strādāt kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 10 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera, Jēkabpils un Ogres novads.